28 Haziran 2014 Cumartesi

 insanoğlu...insan acı acı ağlayabiliyormuş meğer. geçmişine geleceğine isteklerine ve hayallerine...insan yenilebiliyormuş meğer sevdiklerine .. oysa ki ne kadar da emindin geleceğinden seni boşlukta bırakmayacağından insan yanılabiliyormuş meğer. pişmanlık varmış .. sevdiklerinden bile geçebiliniyormuş. bunca şeye rağmen sövülebiliyormuş yaşananlara.. nedir üzülmek istediğin bir şeyin olmaması mı yoksa hayal kırıklığına uğratılmak mı insan ne zaman düşer boşluğa da kalkamaz yerinden. ne zamana kadar kalır orda.. illa ki bir hadi diyen mi olmalı etrafında , insan kendi başına var ise; bu hayata yalnız geldiyse  elbette başarır kalkmayı da tekrar yürümeyi de..ama kimseden büyük umutların olmamalı. sıkı sıkıya bağlanmamalıunutma acını yaşasanda sonunda kalkmayı bileceksin ...

Bilen bildiğini yapabilen insanlardan olmamız dileğiyle ...

2 yorum :

 1. Yaşananlara sövmek ve pişmanlık deyince aklıma geldi. Değerli bir hocam "İnsan yaptığı hiçbir şeyden pişman olmaz" demişti vaktiyle. Belki bazen yanılıyor ama çoğu zaman haklı çıkıyor.

  Kalkmayı bilmek ve boşluktan kurtulmak benimde son zamanlarda ihtiyacım olan bir şey "hadi" denmesini beklemeden yapmalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunun, yani durumunuzun farkında olduğunuz için şanslısınız. En azından hadi demeden kalkmanız gerektiğini biliyorsunuz. POZİTİF OLMAK BAZEN EN İHTİYAÇ DUYULAN ŞEYDİR.

   Hımm hocanıza saygı duyuyorum ama bu düşüncesine katılmak 21 yıllık yaşantımı inkar etmek olur. Çünkü o kadar çok pişmanlıklar gördüm , duydum ve yaşadım ki ...:)

   Sil