16 Temmuz 2014 Çarşamba

GÜÇLÜ OLABİLMEK…
İnsan acısını da yaşamalı..... 
Gülebiliyorsan , ağlamanın da var olduğunu bil. Hemen kırılma diren, çabala elbet gün doğar sen sen ol önce kendine değer ver. Gururunu atma kenara. Varlığın bir hediye sana. Başkasına değil sana… sen iyi ki varsın.
Yalnızlığı iyi tanı öğren ki hayatta bir gün yalnız olduğunu düşündüğün an tecrüben olsun kimsesizliğe. Herkesi at bir kenara demiyorum.  Güçlü ol ..İnan ve başar .
Hani en kötü anında karşı taraftan duymak istediğin ne cümlelerin varsa önce kendi içinde kur ki dik durabilesin. Kendi psikoloğun olsun aklın. Yalnızlık elbet bir gün başına gelecek karartma kalbini, ufkun geniş olsun. Seni kim iyi tanıyabilir ki senden başka, en iyi kim bilebilir?  Bu yüzden önce kendini tanı .Düştüm dediğin anda bil ki kalkmalısın. Gönlüne de kilitler vurma herkese yer var yeter ki kabullenmesini bil insanları olduğu gibi. 
Bir tane dostun olsun akıllı. Sana benzesin ama senin gibi düşünmesin. Farklı yönlerden baksın senin baktığın pencereye. Sana desin ki sadece oradan bakılmıyor hayata. Sen bilmiyorum de o bakmayı öğretsin .
Ağla, yan, yaşa acını. Ama kendi içinde yaşa bazılarını. Zayıf noktan seni hep ele verir. Kimseye gösterme gizle anlamasınlar.  Bak gör her şey daha güzel olur. Gözlerini hep kontrol et. Çünkü gözler de ele verir seni. Kararlı mısın? Bak karşındakinin gözlerine de anlasın? Ama üstünkörü değil. Karşındakinin gözleri titresin.. Sen sağlam dur. Pes etme. Bir gün herkes öğrenir senden nasıl güçlü kalındığını..
Hak edene hakkını ver. Arkadaşlığını, samimiyetini göster. Ama çemberini hep çiz, çünkü o sınırdan sonra sen başlıyorsun. Baksınlar sana uzaktan da sağlam karakter işte desinler.
Kimseyi bıktırma kendinden, muhabbetini özlesinler. Üşenme hiçbir şeye.. Mükemmellik prensibin olsun. Tabi ki her şey dört dörtlük olmayacak bunu unut. Ama ne iş yaparsan yap hep en iyisini yapmaya çalış bunu iste önce. Sonucuna dersin sonra olduğu kadar diye.
 Sen kendini bil ve unutma hayat sen varken güzel. 

2 yorum :

 1. Merhabalar blogunuzu blog keşif etkinliği sayesinde keşfettim ve takibe aldım :) Çok güzel bir etkinlik oldu gerçekten bu sayede bir çok blogu keşfetmiş oluyoruz :) Çok güzel bir blogunuz var . bana da beklerim :))))
  http://tasarimkaravani.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tesekkür ederm tabi ki ziyaret ederim :-)

   Sil